Vishay/Dale RNC50J9312BSBSL
RNC50J9312BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J9312BSBSL
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J9312BSBSL.pdf
Availability of RNC50J9312BSBSL
QUANTITY
RNC50J9312BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J9312BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J9312BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J9312BSBSL
Related LinksRNC50J9, RNC50J9312BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J9312BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J9312BSBSL
RES 0.51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 304.8MM PNL MNT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 75 OHM .30A 0805 datasheet.pdf
AMP MCP 1.5 RECEPT HSG 18 POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 1000W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf