Vishay/Dale RNC55H1433FRRE6
RNC55H1433FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H1433FRRE6
Brief Description
RES 143K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H1433FRRE6.pdf
Availability of RNC55H1433FRRE6
QUANTITY
RNC55H1433FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H1433FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC55H1433FRRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H1433FRRE6
Related LinksRNC55H1, RNC55H1433FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H1433FRRE6 Details Description
Related parts for RNC55H1433FRRE6
IC ADC 24BIT 50/60HZ MPWR 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 121 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.3V 4-USP datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1520 WHITE datasheet.pdf
SPOT DIA 4MM datasheet.pdf