Vishay/Dale RNC55H3202DSRSL
RNC55H3202DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3202DSRSL
Brief Description
RES 32K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3202DSRSL.pdf
Availability of RNC55H3202DSRSL
QUANTITY
RNC55H3202DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3202DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3202DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3202DSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3202DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3202DSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3202DSRSL
CAP TRIMMER 2-6PF 100V SMD datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP CER 1.3UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf