Vishay/Dale RNC55H3282DSRSL
RNC55H3282DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3282DSRSL
Brief Description
RES 32.8K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3282DSRSL.pdf
Availability of RNC55H3282DSRSL
QUANTITY
RNC55H3282DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3282DSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3282DSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3282DSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3282DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3282DSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3282DSRSL
CAP CER 180PF 1KV SL/GP RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK 16-SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 12"W datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf