Vishay/Dale RNC55H3320BSRSL
RNC55H3320BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3320BSRSL
Brief Description
RES 332 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3320BSRSL.pdf
Availability of RNC55H3320BSRSL
QUANTITY
RNC55H3320BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3320BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H3320BSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3320BSRSL
Related LinksRNC55H3, RNC55H3320BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3320BSRSL Details Description
Related parts for RNC55H3320BSRSL
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 50MA 13 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 40POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC EEPROM 512KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 670MA 710 MOHM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.4A DO221AC datasheet.pdf