Vishay/Dale RNC55H3482FRB14
RNC55H3482FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H3482FRB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H3482FRB14.pdf
Availability of RNC55H3482FRB14
QUANTITY
RNC55H3482FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H3482FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H3482FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H3482FRB14
Related LinksRNC55H3, RNC55H3482FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H3482FRB14 Details Description
Related parts for RNC55H3482FRB14
RES SMD 16.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.6V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES 25K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
AMPMODU 2.00MM 30P R/A 8U" datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf