Vishay/Dale RNC55H4320BRB14
RNC55H4320BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4320BRB14
Brief Description
RES 432 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4320BRB14.pdf
Availability of RNC55H4320BRB14
QUANTITY
RNC55H4320BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4320BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H4320BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4320BRB14
Related LinksRNC55H4, RNC55H4320BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4320BRB14 Details Description
Related parts for RNC55H4320BRB14
CONN RECEPT 18POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH SP3T 8DSBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5F 20% 10V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf