Vishay/Dale RNC55H4323FSRSL
RNC55H4323FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4323FSRSL
Brief Description
RES 432K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4323FSRSL.pdf
Availability of RNC55H4323FSRSL
QUANTITY
RNC55H4323FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4323FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55H4323FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4323FSRSL
Related LinksRNC55H4, RNC55H4323FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4323FSRSL Details Description
Related parts for RNC55H4323FSRSL
CONN PLUG 15POS .062 PANEL MOUNT datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC DO204AC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206 datasheet.pdf
FUSE INDUST 6A 690V CLASS GG datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN FPC 23POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
ASY,EXTERNAL BALLAST CONNECTOR datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf