Vishay/Dale RNC55H4480BRB14
RNC55H4480BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC55H4480BRB14
Brief Description
RES 448 OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55H4480BRB14.pdf
Availability of RNC55H4480BRB14
QUANTITY
RNC55H4480BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55H4480BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC55H4480BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55H4480BRB14
Related LinksRNC55H4, RNC55H4480BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55H4480BRB14 Details Description
Related parts for RNC55H4480BRB14
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG 8MM 1DIGIT RED CA datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLW 150 MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf