Vishay/Dale RNC55J3281BRRSL
RNC55J3281BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J3281BRRSL
Brief Description
RES 3.28K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J3281BRRSL.pdf
Availability of RNC55J3281BRRSL
QUANTITY
RNC55J3281BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J3281BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J3281BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J3281BRRSL
Related LinksRNC55J3, RNC55J3281BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J3281BRRSL Details Description
Related parts for RNC55J3281BRRSL
RES 680 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC BUCK 32V 700MA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO213AB datasheet.pdf
RFLS,34,0,PSA datasheet.pdf
DSUB 37 F SOD G TIN datasheet.pdf