Vishay/Dale RNC55J4123BSBSL
RNC55J4123BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J4123BSBSL
Brief Description
RES 412K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J4123BSBSL.pdf
Availability of RNC55J4123BSBSL
QUANTITY
RNC55J4123BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J4123BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J4123BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J4123BSBSL
Related LinksRNC55J4, RNC55J4123BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J4123BSBSL Details Description
Related parts for RNC55J4123BSBSL
OSC TCXO 16.367MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X18 10NS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS WIDEB -110V 60QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 169POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf