Vishay/Dale RNC55J8452FSRSL
RNC55J8452FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC55J8452FSRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC55J8452FSRSL.pdf
Availability of RNC55J8452FSRSL
QUANTITY
RNC55J8452FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC55J8452FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC55J8452FSRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/01, RNC55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC55J8452FSRSL
Related LinksRNC55J8, RNC55J8452FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC55J8452FSRSL Details Description
Related parts for RNC55J8452FSRSL
CARD EDGE 70POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC MONITOR BAT LP SOT143-4 datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS STACK .200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.8A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 10POS WIREMOUNT .050 datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf