Bourns Inc. CDNBS08-SRDA3.3-6
CDNBS08-SRDA3.3-6 picture photo
Mfg. Part Number
CDNBS08-SRDA3.3-6
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 3.3VWM 10.9VC SMD
Datasheet Download
CDNBS08-SRDA3.3-6.pdf
Availability of CDNBS08-SRDA3.3-6
QUANTITY
CDNBS08-SRDA3.3-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CDNBS08-SRDA3.3-6
Internal Part NumberEIS-CDNBS08-SRDA3.3-6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Protection Products
RoHS InformationCDNBS08 Series Material Declaration
Standard Package2,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSteering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels6
Voltage - Reverse Standoff (Typ)3.3V
Voltage - Breakdown (Min)4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp10.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)43A (8/20µs)
Power - Peak Pulse500W
Power Line ProtectionYes
ApplicationsEthernet
Capacitance @ Frequency15pF @ 1MHz
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDNBS08-SRDA3.3-6
Related LinksCDNBS08-, CDNBS08-SRDA3.3-6 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
CDNBS08-SRDA3.3-6 Details Description
Related parts for CDNBS08-SRDA3.3-6
DIODE GEN PURP 600V 2A DO41 datasheet.pdf
IGBT 1200V 50A 250W TO268 datasheet.pdf
RES FUSE 560 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
EVAL BOARD EGAN FET EPC2025 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf