Vishay/Dale RNC60H1113BRRSL
RNC60H1113BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1113BRRSL
Brief Description
RES 111K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1113BRRSL.pdf
Availability of RNC60H1113BRRSL
QUANTITY
RNC60H1113BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1113BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H1113BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1113BRRSL
Related LinksRNC60H1, RNC60H1113BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1113BRRSL Details Description
Related parts for RNC60H1113BRRSL
JUMPER-H9992TR/1853GR/H9992TR 6" datasheet.pdf
IC PROG 27BIT PAR-SRL RCVR 80BGA datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 48VOUT 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS GLD datasheet.pdf
THERMTRANS SELF-LAM LABEL 1.00 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PIN IDC 64POS W/ FLANGE datasheet.pdf