Vishay/Dale RNC60H1133BSB14
RNC60H1133BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1133BSB14
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1133BSB14.pdf
Availability of RNC60H1133BSB14
QUANTITY
RNC60H1133BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1133BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H1133BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1133BSB14
Related LinksRNC60H1, RNC60H1133BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1133BSB14 Details Description
Related parts for RNC60H1133BSB14
HEADER OPEN .030"DIA .300 8POS datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 270 OHM 20SOIC datasheet.pdf
OSC XO 74.175824MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM datasheet.pdf
CONVEYOR BELT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf