Vishay/Dale RNC60H1134FSB14
RNC60H1134FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H1134FSB14
Brief Description
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H1134FSB14.pdf
Availability of RNC60H1134FSB14
QUANTITY
RNC60H1134FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H1134FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H1134FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.13M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H1134FSB14
Related LinksRNC60H1, RNC60H1134FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H1134FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H1134FSB14
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 PG29 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH RAISED ACTUATOR 12 SEC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC CONV MICROPROCESSOR TO220-11 datasheet.pdf
RES SMD 0.0005 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
DISPLAY 56.9MM YELLOW 1DIGIT CA datasheet.pdf
FAN 70X25MM 12VDC 60CFM TACH datasheet.pdf