Vishay/Dale RNC60H2302FRB14
RNC60H2302FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2302FRB14
Brief Description
RES 23K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2302FRB14.pdf
Availability of RNC60H2302FRB14
QUANTITY
RNC60H2302FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2302FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H2302FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2302FRB14
Related LinksRNC60H2, RNC60H2302FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2302FRB14 Details Description
Related parts for RNC60H2302FRB14
CONN HOUSING 36POS .100" DUAL datasheet.pdf
IC TRPL VID BUFF 500MHZ 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22.1UH SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HAN-QUINTAX METAL ADAPTER datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf