Vishay/Dale RNC60H2321BSBSL
RNC60H2321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2321BSBSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2321BSBSL.pdf
Availability of RNC60H2321BSBSL
QUANTITY
RNC60H2321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2321BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2321BSBSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2321BSBSL Details Description
Related parts for RNC60H2321BSBSL
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 0502 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 90mA Backlight 10-WDFN (3x3) datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 3POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E RED datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 250VDC datasheet.pdf