Vishay/Dale RNC60H2321FSRSL
RNC60H2321FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2321FSRSL
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2321FSRSL.pdf
Availability of RNC60H2321FSRSL
QUANTITY
RNC60H2321FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2321FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC60H2321FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2321FSRSL
Related LinksRNC60H2, RNC60H2321FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2321FSRSL Details Description
Related parts for RNC60H2321FSRSL
MOSFET N-CH 60V 53A TO-220F datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 604MA 550 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT89-5 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 689TEPBGA datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF HOOD datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (H-382-58) datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.32A 199.7 MOHM datasheet.pdf