Vishay/Dale RNC60H2324FMRE6
RNC60H2324FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H2324FMRE6
Brief Description
RES 2.32M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H2324FMRE6.pdf
Availability of RNC60H2324FMRE6
QUANTITY
RNC60H2324FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H2324FMRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60H2324FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H2324FMRE6
Related LinksRNC60H2, RNC60H2324FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H2324FMRE6 Details Description
Related parts for RNC60H2324FMRE6
CONN HEADER PIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC TERM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC EMBEDDED PC MAIN CLK 64VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC XO 15.36MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf