Vishay/Dale RNC60H3402FSB14
RNC60H3402FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60H3402FSB14
Brief Description
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60H3402FSB14.pdf
Availability of RNC60H3402FSB14
QUANTITY
RNC60H3402FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60H3402FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60H3402FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60H3402FSB14
Related LinksRNC60H3, RNC60H3402FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60H3402FSB14 Details Description
Related parts for RNC60H3402FSB14
CONN HDR DUAL 42POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.0MM PCB datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 2CH 14DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
OSC XO 288.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 132POS 11ROW VERT datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf