Vishay/Dale RNC60J1273FSB14
RNC60J1273FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1273FSB14
Brief Description
RES 127K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1273FSB14.pdf
Availability of RNC60J1273FSB14
QUANTITY
RNC60J1273FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1273FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1273FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1273FSB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1273FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1273FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J1273FSB14
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 28SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 12A PPAK CHIPFET datasheet.pdf
CONN FORK LOCK INSUL #6 50PC datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 26SKT SLD CUP datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf