Vishay/Dale RNC60J1432BMB14
RNC60J1432BMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1432BMB14
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1432BMB14.pdf
Availability of RNC60J1432BMB14
QUANTITY
RNC60J1432BMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1432BMB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J1432BMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1432BMB14
Related LinksRNC60J1, RNC60J1432BMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1432BMB14 Details Description
Related parts for RNC60J1432BMB14
DIODE ZENER 20V 150MW SOT523 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 13.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSR 1031FCBGA datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf