Vishay/Dale RNC60J1433FSRE6
RNC60J1433FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J1433FSRE6
Brief Description
RES 143K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J1433FSRE6.pdf
Availability of RNC60J1433FSRE6
QUANTITY
RNC60J1433FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J1433FSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J1433FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J1433FSRE6
Related LinksRNC60J1, RNC60J1433FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J1433FSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J1433FSRE6
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 33.333333MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4PIN CRIMP datasheet.pdf
TRIM KIT FOR 25" X 49" MAT datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO216 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf