Vishay/Dale RNC60J22R6BSRE6
RNC60J22R6BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J22R6BSRE6
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J22R6BSRE6.pdf
Availability of RNC60J22R6BSRE6
QUANTITY
RNC60J22R6BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J22R6BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J22R6BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J22R6BSRE6
Related LinksRNC60J2, RNC60J22R6BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J22R6BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J22R6BSRE6
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
15P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.23K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC QFN datasheet.pdf