Vishay/Dale RNC60J22R6FSB14
RNC60J22R6FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J22R6FSB14
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J22R6FSB14.pdf
Availability of RNC60J22R6FSB14
QUANTITY
RNC60J22R6FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J22R6FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J22R6FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J22R6FSB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J22R6FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J22R6FSB14 Details Description
Related parts for RNC60J22R6FSB14
CONV DC/DC 3W 20-60VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC SER/DESER 10-75MHZ 24B 48LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CABLE 50COND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100 L.585 datasheet.pdf
BLOCKOUT DEV FOR LC DUPLEX ADAPT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RJ45 8P8C SHD P-GND T/D 50U AU datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf