Vishay/Dale RNC60J2321BSRE6
RNC60J2321BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2321BSRE6
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2321BSRE6.pdf
Availability of RNC60J2321BSRE6
QUANTITY
RNC60J2321BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2321BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J2321BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2321BSRE6
Related LinksRNC60J2, RNC60J2321BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2321BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J2321BSRE6
IC MPU MPC8XX 80MHZ 256BGA datasheet.pdf
PANEL SIDE 79X28X0.8" BLACK 1/PR datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
ANTENNA RUBBR DUCK MULT-BAND SMA datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/CAP SIDE LOOK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf