Vishay/Dale RNC60J2522BSB14
RNC60J2522BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J2522BSB14
Brief Description
RES 25.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J2522BSB14.pdf
Availability of RNC60J2522BSB14
QUANTITY
RNC60J2522BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J2522BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J2522BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J2522BSB14
Related LinksRNC60J2, RNC60J2522BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J2522BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J2522BSB14
IC OR/AND INVERTER GATE 20PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3.7W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 85POS SMD datasheet.pdf
ASSEMBLY ROUND 1 POS 16.1MM D 6. datasheet.pdf
LED ACRICH NEU WHITE 4350K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf