Vishay/Dale RNC60J3323BSR36
RNC60J3323BSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3323BSR36
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3323BSR36.pdf
Availability of RNC60J3323BSR36
QUANTITY
RNC60J3323BSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3323BSR36
Internal Part NumberEIS-RNC60J3323BSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3323BSR36
Related LinksRNC60J3, RNC60J3323BSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3323BSR36 Details Description
Related parts for RNC60J3323BSR36
CONN SOCKET 36POS OPEN END datasheet.pdf
CABLE ASSY FMALE SGL END 3POS 2M datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
PELTIER OT12,12,F0,0406,GG,W2.25 datasheet.pdf
RES 1.9305K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf