Vishay/Dale RNC60J3882BRR36
RNC60J3882BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J3882BRR36
Brief Description
RES 38.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J3882BRR36.pdf
Availability of RNC60J3882BRR36
QUANTITY
RNC60J3882BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J3882BRR36
Internal Part NumberEIS-RNC60J3882BRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J3882BRR36
Related LinksRNC60J3, RNC60J3882BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J3882BRR36 Details Description
Related parts for RNC60J3882BRR36
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HAN D M CRIMP CONTACT AWG 20 datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 78.125MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGER 14-DFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf