Vishay/Dale RNC60J4423BSRE6
RNC60J4423BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4423BSRE6
Brief Description
RES 442K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4423BSRE6.pdf
Availability of RNC60J4423BSRE6
QUANTITY
RNC60J4423BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4423BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC60J4423BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4423BSRE6
Related LinksRNC60J4, RNC60J4423BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4423BSRE6 Details Description
Related parts for RNC60J4423BSRE6
TERM BLOCK END SECTION 600 SER datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC 4X4 REGISTER FILE 3ST 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 64LFCSP datasheet.pdf
CONN SPRING 16POS DUAL SMD datasheet.pdf