Vishay/Dale RNC60J9092DRB14
RNC60J9092DRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J9092DRB14
Brief Description
RES 90.9K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J9092DRB14.pdf
Availability of RNC60J9092DRB14
QUANTITY
RNC60J9092DRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J9092DRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J9092DRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J9092DRB14
Related LinksRNC60J9, RNC60J9092DRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J9092DRB14 Details Description
Related parts for RNC60J9092DRB14
IDC CABLE - HKR10H/AE10M/HKR10H datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL STD DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 9.10 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ12 13 OLIV datasheet.pdf
CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 20V 4USOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf