Vishay/Dale RNC60K1303FRB14
RNC60K1303FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60K1303FRB14
Brief Description
RES 130K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60K1303FRB14.pdf
Availability of RNC60K1303FRB14
QUANTITY
RNC60K1303FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60K1303FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC60K1303FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60K1303FRB14
Related LinksRNC60K1, RNC60K1303FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60K1303FRB14 Details Description
Related parts for RNC60K1303FRB14
DIP CABLE - CDP16G/AE16G/CDP16G datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 21.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.54 OHM 1% 20W datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 990 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CRIMP DIE SET HV 35MM datasheet.pdf