Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE80K6
RNCF0805BKE80K6 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKE80K6
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKE80K6.pdf
Availability of RNCF0805BKE80K6
QUANTITY
RNCF0805BKE80K6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKE80K6
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKE80K6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKE80K6
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKE80K6 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKE80K6 Details Description
Related parts for RNCF0805BKE80K6
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCT D 20DHVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 55MA 60 OHM SMD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP PCIEINT.,AF datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
LCD DISP TFT 2.4" 240X320 datasheet.pdf