Stackpole Electronics Inc. RNCF0805BKT30K1
RNCF0805BKT30K1 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805BKT30K1
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805BKT30K1.pdf
Availability of RNCF0805BKT30K1
QUANTITY
RNCF0805BKT30K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805BKT30K1
Internal Part NumberEIS-RNCF0805BKT30K1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805BKT30K1
Related LinksRNCF080, RNCF0805BKT30K1 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805BKT30K1 Details Description
Related parts for RNCF0805BKT30K1
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 11.03"L X 7.85"W datasheet.pdf
SW ROTARY SP-3 POS NONSHORT 125V datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 2.56"L X 2.56"W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.15A 8-LLP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM datasheet.pdf
CABLE 19COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16SMD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP C, AFS S4, datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf