Stackpole Electronics Inc. RNCF0805DTE34K0
RNCF0805DTE34K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNCF0805DTE34K0
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RNCF0805DTE34K0.pdf
Availability of RNCF0805DTE34K0
QUANTITY
RNCF0805DTE34K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF0805DTE34K0
Internal Part NumberEIS-RNCF0805DTE34K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF0805DTE34K0
Related LinksRNCF080, RNCF0805DTE34K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF0805DTE34K0 Details Description
Related parts for RNCF0805DTE34K0
BERGSTIK datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12VOUT SIP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH BLOCK ILLUM DPST-NC 10A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
XPLAINED PRO PROTOTYPING ADD-ON datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 09 CKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 300W datasheet.pdf