Stackpole Electronics Inc. RNCF1206BTE332K
RNCF1206BTE332K picture photo
Mfg. Part Number
RNCF1206BTE332K
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RNCF1206BTE332K.pdf
Availability of RNCF1206BTE332K
QUANTITY
RNCF1206BTE332K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCF1206BTE332K
Internal Part NumberEIS-RNCF1206BTE332K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRNCF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCF1206BTE332K
Related LinksRNCF120, RNCF1206BTE332K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCF1206BTE332K Details Description
Related parts for RNCF1206BTE332K
BASE VACUUM PAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DO204AR datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY 10-100MIN 120V datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB 240RDIMM datasheet.pdf
KEYPAD 12 BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf