Stackpole Electronics Inc. RNCP0603FTD3K32
RNCP0603FTD3K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNCP0603FTD3K32
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/8W 0603
Datasheet Download
RNCP0603FTD3K32.pdf
Availability of RNCP0603FTD3K32
QUANTITY
RNCP0603FTD3K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNCP0603FTD3K32
Internal Part NumberEIS-RNCP0603FTD3K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.059" L x 0.031" W (1.50mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNCP0603FTD3K32
Related LinksRNCP060, RNCP0603FTD3K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNCP0603FTD3K32 Details Description
Related parts for RNCP0603FTD3K32
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
LED DURIS P5 WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 8 POS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM datasheet.pdf
POT 8 OHM 50W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf