TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-3/8-CL-STK
RNF-100-3/8-CL-STK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-3/8-CL-STK
Datasheet Download
RNF-100-3/8-CL-STK.pdf
Availability of RNF-100-3/8-CL-STK
QUANTITY
RNF-100-3/8-CL-STK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-3/8-CL-STK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-3/8-CL-STK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied0.375" (9.5mm)
Inner Diameter - Recovered0.187" (4.8mm)
Recovered Wall Thickness0.025" (0.64mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAbrasion and Cut Resistant, Fluid Resistant, Solvent Resistant, Strain Resistant
ColorClear
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-3/8-CL-STK
RNF-100-3/8-CL-STK Details Description
Related parts for RNF-100-3/8-CL-STK
ANTENNA 418MHZ 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFE10T datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 64POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
FUSE INDUST 15A 600V CER CLIP IN datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf