TE Connectivity Raychem Cable Protection RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK picture photo
Mfg. Part Number
RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
Brief Description
HEATSHRINK RNF-100 3/64"X100'BLK
Datasheet Download
RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK.pdf
Availability of RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
QUANTITY
RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
Internal Part NumberEIS-RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
SeriesRNF-100
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied0.046" (1.2mm)
Inner Diameter - Recovered0.023" (0.6mm)
Recovered Wall Thickness0.016" (0.41mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature95°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK Details Description
Related parts for RNF-100-MINI-SPL-3/64-BK
CONN HEADER 8POS R/A DUAL 15GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 75 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 220V SNAP datasheet.pdf
FFT/INVERSE FFT 64-64K ECP3 CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO41 datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.5"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf