Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC7K32
RNF12FTC7K32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC7K32
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC7K32.pdf
Availability of RNF12FTC7K32
QUANTITY
RNF12FTC7K32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC7K32
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC7K32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC7K32
Related LinksRNF12F, RNF12FTC7K32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC7K32 Details Description
Related parts for RNF12FTC7K32
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 23POS VERT 15AU datasheet.pdf
IC OPAMP GP 23MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CBL 23POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5791MHZ CMOS SMD datasheet.pdf