Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD6K81
RNF12FTD6K81 picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD6K81
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD6K81.pdf
Availability of RNF12FTD6K81
QUANTITY
RNF12FTD6K81 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD6K81
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD6K81
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD6K81
Related LinksRNF12F, RNF12FTD6K81 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD6K81 Details Description
Related parts for RNF12FTD6K81
CONN HEADR 12POS STR KEY-YY 15AU datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH SOIC-28 datasheet.pdf
SW DIP 8POS SEAL HALF PITCH 24V datasheet.pdf
SWITCH ASSY PBTN STATION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 8" 7A FIN datasheet.pdf
BLZ 5.00/15/270F SN BK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4A 28.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf