Stackpole Electronics Inc. RNF12FTD845K
RNF12FTD845K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTD845K
Brief Description
RES 845K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTD845K.pdf
Availability of RNF12FTD845K
QUANTITY
RNF12FTD845K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTD845K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTD845K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTD845K
Related LinksRNF12F, RNF12FTD845K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTD845K Details Description
Related parts for RNF12FTD845K
MOSFET N-CH 40V 80A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH PLNGR SPDT 11A QC TERM datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1 1/4 BK 50' datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-3668-A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE SCKT datasheet.pdf
IC AMP R-R 0.2MA 35MHZ SGL 8SOIC datasheet.pdf