Stackpole Electronics Inc. RNF12JTD220K
RNF12JTD220K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12JTD220K
Brief Description
RES 220K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF12JTD220K.pdf
Availability of RNF12JTD220K
QUANTITY
RNF12JTD220K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12JTD220K
Internal Part NumberEIS-RNF12JTD220K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12JTD220K
Related LinksRNF12J, RNF12JTD220K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12JTD220K Details Description
Related parts for RNF12JTD220K
LED GREEN DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
IC CTRLR NV W/BATT MON 3V 8-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SRL W/REF 16DIP datasheet.pdf
TRANSDCR AC 4-20MADC OUT 3PHASE datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB CP datasheet.pdf
CAP FILM 0.00075UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf