Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC133R
RNF14BAC133R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC133R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC133R.pdf
Availability of RNF14BAC133R
QUANTITY
RNF14BAC133R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC133R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC133R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC133R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC133R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC133R Details Description
Related parts for RNF14BAC133R
IC OTP 256KBIT 120NS 28SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SOCKET HEX 2MM 1.50" datasheet.pdf
IC PHEMT 2GHZ 4.5V 200MA 8-LPCC datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1210 datasheet.pdf
RES 39K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf