Stackpole Electronics Inc. RNF14BAC365R
RNF14BAC365R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAC365R
Brief Description
RES 365 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAC365R.pdf
Availability of RNF14BAC365R
QUANTITY
RNF14BAC365R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAC365R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAC365R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAC365R
Related LinksRNF14B, RNF14BAC365R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAC365R Details Description
Related parts for RNF14BAC365R
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE DRIVER 4A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HAN M HOOD SIDE HC REEL M4 datasheet.pdf
RF CABL MMCX ML STR / ML STR 6" datasheet.pdf