Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE12K3
RNF14BAE12K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE12K3
Brief Description
RES 12.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE12K3.pdf
Availability of RNF14BAE12K3
QUANTITY
RNF14BAE12K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE12K3
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE12K3
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE12K3
Related LinksRNF14B, RNF14BAE12K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE12K3 Details Description
Related parts for RNF14BAE12K3
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 47 OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN TERM MAG-MATE F-CRIMP TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V SC-82AB datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO 32768X18 LP 20NS 64QFP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES SMD 12.9K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf