Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE4K70
RNF14BAE4K70 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE4K70
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE4K70.pdf
Availability of RNF14BAE4K70
QUANTITY
RNF14BAE4K70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE4K70
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE4K70
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE4K70
Related LinksRNF14B, RNF14BAE4K70 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE4K70 Details Description
Related parts for RNF14BAE4K70
ADAPTER TEST W/PIN ATA1/ZA AKZ4 datasheet.pdf
TRANSFMR CRNT SENS 6A 1:20 RATIO datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 114A TO-220AB datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOD523 datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL RD/GN RD/GN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS PLUG R/A 2M datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf