Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE604R
RNF14BAE604R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE604R
Brief Description
RES 604 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE604R.pdf
Availability of RNF14BAE604R
QUANTITY
RNF14BAE604R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE604R
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE604R
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE604R
Related LinksRNF14B, RNF14BAE604R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE604R Details Description
Related parts for RNF14BAE604R
RES SMD 931K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
LED 2MM VERT RED PC MNT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SO datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 45V 1A TSMT6 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ8 PG21 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 6.8K OHM 4SIP datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 14POS REV SER 1 datasheet.pdf
JT 6C 6#20 SKT WALL RECP datasheet.pdf
JT 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
4700UF 80V 30X40MM 85C 5000H datasheet.pdf