Stackpole Electronics Inc. RNF14BAE75K0
RNF14BAE75K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14BAE75K0
Brief Description
RES 75K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14BAE75K0.pdf
Availability of RNF14BAE75K0
QUANTITY
RNF14BAE75K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14BAE75K0
Internal Part NumberEIS-RNF14BAE75K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14BAE75K0
Related LinksRNF14B, RNF14BAE75K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14BAE75K0 Details Description
Related parts for RNF14BAE75K0
SOCKET HEX 7/32" 1.65" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FILTER BEAD UH AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 0.6A X2DFN-3 datasheet.pdf